Се сечат дрвата кај Симпо

Фотографиите ни ги испрати наш читател со молба да ги објавиме што поскоро. Сликано е од автомобил (околу 8 часот наутро), па квалитетот не е баш најдобар, но јасно може да се види едно од дрвата кај Симпо легнато на улицата. Причините за сечењето не ги знаеме и се молиме тоа да престане и да не се продолжи и со другите дрва затоа што Скопје навистина не може да си дозволи помалку зеленило.
| | веќе видена | слични

Останато

Функцијата на Претседател на Републиката не е супститут на Владата. Оваа Влада ќе плати насоро висока цена за својата неспособност, неработење, индолентност, ...
сите 123 | | | веќе видена

Под влијание на посвежа воздушна маса утре и во четврток ќе се задржи променливо облачно време со слаби локални врнежи од дожд во западните и јужните делови и ...
сите 204 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да ја престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 102 | | | веќе видена

Букова и нискостеблеста шума е зафатена во шумски пожар што избувна пред околу еден час на падините на планината Плачковица, во атарот на виничките села Липец ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сечат дрвата кај Симпо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: