„Сеавус” ден посветен на јагуарите од скопската зоолошка градина

2 копии

Денеска компанијата „Сеавус” организираше настан во Зоолошката градина во Скопје за најмладите генерации, а посветен на јагуарките Инес и Ксенија Децата имаа убава можнсот да научат повеќе за јагуарите и за другите животни преку едукативните работилници организирани од страна на вработените и волонтерите во скопската Зоолошка градина. Покрај тоа, децата се запознаа подобро со животните и преку кусата претстава, цртање на јагуарите и организираната прошетка низ зоолошката градина. Во фокусот на настанот, покрај двете јагуарки Инес и Ксенија, беа и околу 120 деца на вработените во „Сеавус”. Дел од нив ги сликаа јагуарите на платно и потоа ги изложија своите уметнички дела пред кафезот на јагуарите во Зоолошката градина. „Сеавус” од неодамна се грижи за двете јагуарки Инес и Ксенија и овој настан е само еден од низата планирани активности за одржување на нивната средина на живеење.
| | веќе видена | слични

Компанијата „Сеавус“, денеска организираше настан во Зоолошката градина во Скопје за најмладите генерации, а посветен на јагуарките Инес и Ксенија. Децата имаа прилика да научат повеќе за јагуарите и за останатите животни преку едукативните работилници организирани од страна на вработените и волонтерите во скопската Зоолошка градина. Покрај тоа, децата се запознаа подобро со животните и преку кратка претстава, цртање на јагуарите и организираната прошетка низ зоолошката. Во фокусот на настанот, покрај двете јагуарки Инес и Ксенија, беа и околу 120 деца на вработените во „Сеавус“. Дел од децата ги сликаа јагуарите на платно и потоа ги изложија своите уметнички дела пред кафезот на јагуарите во Зоолошката градина. „Сеавус” од неодамна се грижи за двете јагуарки Инес и Ксенија и овој настан е само еден од низата планирани активности за одржување на нивната средина на живеење.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сеавус” ден посветен на јагуарите од скопската зоолошка градина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: