„Сеавус” ден посветен на јагуарите од скопската зоолошка градина

2 копии

Денеска компанијата „Сеавус” организираше настан во Зоолошката градина во Скопје за најмладите генерации, а посветен на јагуарките Инес и Ксенија Децата имаа убава можнсот да научат повеќе за јагуарите и за другите животни преку едукативните работилници организирани од страна на вработените и волонтерите во скопската Зоолошка градина. Покрај тоа, децата се запознаа подобро со животните и преку кусата претстава, цртање на јагуарите и организираната прошетка низ зоолошката градина. Во фокусот на настанот, покрај двете јагуарки Инес и Ксенија, беа и околу 120 деца на вработените во „Сеавус”. Дел од нив ги сликаа јагуарите на платно и потоа ги изложија своите уметнички дела пред кафезот на јагуарите во Зоолошката градина. „Сеавус” од неодамна се грижи за двете јагуарки Инес и Ксенија и овој настан е само еден од низата планирани активности за одржување на нивната средина на живеење.
| | веќе видена | слични

Компанијата „Сеавус“, денеска организираше настан во Зоолошката градина во Скопје за најмладите генерации, а посветен на јагуарките Инес и Ксенија. Децата имаа прилика да научат повеќе за јагуарите и за останатите животни преку едукативните работилници организирани од страна на вработените и волонтерите во скопската Зоолошка градина. Покрај тоа, децата се запознаа подобро со животните и преку кратка претстава, цртање на јагуарите и организираната прошетка низ зоолошката. Во фокусот на настанот, покрај двете јагуарки Инес и Ксенија, беа и околу 120 деца на вработените во „Сеавус“. Дел од децата ги сликаа јагуарите на платно и потоа ги изложија своите уметнички дела пред кафезот на јагуарите во Зоолошката градина. „Сеавус” од неодамна се грижи за двете јагуарки Инес и Ксенија и овој настан е само еден од низата планирани активности за одржување на нивната средина на живеење.
| | веќе видена | слични

Останато

-Спојувајќи ги религијата и хуманоста, тие денеска инспирираа голем број на кавадарчани да се вклучат во хуманитарната акција за помош на Малкиќ,  на која и е ...
сите 155 | | | веќе видена

За Охрид и охриѓани најголемиот празник е Богојавление Водици. Тој е круна на јануарските празнувања. Погледнете го настанот низ фотографиите на фотографот ...
сите 250 | | | веќе видена

„Врвот на ВМРО-ДПМНЕ предводен од антизападниот Христијан Мицкоски продолжува да шири поделби, омраза и закани преку кои се обидува да го поткопа живеењето во ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сеавус” ден посветен на јагуарите од скопската зоолошка градина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: