Се враќаат сезонските тестови?

Според гласините кои кружат низ Ф1 јавноста, забраната за тестирање во текот на сезоната нема да важи од следната година, според договорот кој бил постигнат помеѓу тимовите за плановите за тестирање за наредната сезона. По инцијалните разговори во Монако каде што беше најавено дека ќе се олабават рестрикциите околу тестирањето на болидите за време на сезоната, во Монтреал мнозинството од екипите се согласиле за оддржување на 4 тестирања за време на сезоната кои би траеле по 2 дена и би се оддржувале по завршувањето на некои од европските трки, а како денови се планирани вторник и среда . Според информациите на Дејли Мејл, трошоците од овие тестирања би биле компензирани со намалување на часовите за користењето на воздушните тунели, промотивните возења за спонзорите, праволиниските ародинамички тестови како и намалување на тестовите за младите возачи. Се верува дека Форс Индија, Торо Росо и Катерхем биле тимовите кои се спротиставиле на оваа одлука, но се очекува дека договорот ќе биде ратификуван од ФИА на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Скопје, 20 септември 2018 Договорот ги потврдува македонскиот идентитет и државност, ВМРО-ДПМНЕ да даде поддршка ЗА европска Македонија Разногласието и ...
сите 202 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 50 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се враќаат сезонските тестови?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: