Пандев добива сонародник во Наполи?

Пандев добива сонародник во Наполи? Калчо лигашот Наполи на Горан Пандев е заинтересиран да доведе уште еден Македонец во своите редови, 18-годишниот Дарко Велковски. Членот на скопски Работнички, како што објавија италијанските медиуми, наводно е интересен и за поранешниот клуб на Пандев, Интер, како и за премиерлигашот Вест Хем. Офанзивниот играч за врска Велковски е член на македонската репрезентација до 21 година, а неговата вредност на трансфер пазарот се проценува на 800.000 евра.
| | веќе видена | слични

ЕРОТСКИ КАЛЕНДАР НА МОДЕЛОТ МАРИКА ФРУШО Популарната муза на Наполи, каде што игра нашиот Горан Пандев, Марика Фрушо, се разголе за специјален еротски календар за 2014 година. Атрактивната ТВ-водителка е позната по тоа што прави стриптиз во нејзините емисии, посебно по некоја голема победа на Наполи. За жал, Пандев не и е во преден план, бидејќи омилен играч на Фрушо е неговиот колега од нападот, Гонзало Игуаин. Уште пред Аргентинецот да дојде во тимот, Фрушо најави дека има намера да се соблече само за него, а италијанските медиуми откриваат дека двајцата веќе биле на неколку состаноци.
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 167 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 69 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 125 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев добива сонародник во Наполи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: