Факти за пенисите што ќе ве шокираат!


ВИДЕО: Факти за пенисите што ќе ве шокираат! Мислите дека знаете се за пенисите? Можеби сепак се лажете! Интереснавидео поставка открива факти за нив кои веројатно не сте ги знаеле и тврди декасе што до сега сте знаеле за пенисите е погрешно! Новотовидео што го објави страницата Buzzfed.comговори за некои навистинаневеројатни факти за пенисите. Според сознанијата, некои мажи сераѓаат со два пениси, што совршено функционираат, а таа појава се нарекувадифалија. Пушењето, ако не сте знаеле, можЕ даја намали величината на пенисот, дури за еден сантиметар. Можеби поголем дел од мажите на оваќе се згрозат, но факт е дека лекарита можат да ја користат кожичката одпенисот, односно препуциумот, за да создадат нова кожа за луѓе кои, на пример,имале големи изгореници од пожар. Она што е навистина неверојатно е дека еденпрепуциумот може да даде дури 23 метри кожа. Мажите и коњите се единственитецицачи кои немаат коска во пенисот. Некои мажи мака мачат со „коро - стравот“,односно стравуваат дека пенисот им се ...
| | веќе видена | слични

Без разлика на тоа дали мислиш дека знаеш се' за пенисот или не, прочитај го следниов текст- човекот учи додека е жив. -Некои мажи се раѓаат со два пениса. Таа аномалија, со која се раѓаат еден од шест милиони мажи, се вика дифалија. -Пушењето не е штетно само за вашата плуќа и респираторните органи, па и за пенисот- влијае на големината лошо, многу лошо- може да го скрати за цел центиметар. -Само неколку мажјаци немаат коска на пенисот, а коњите и мажите се меѓу нив. -И фетусот може да има ерекција.
| | веќе видена | слични

Некои мажи се раѓаат со два пениса. Таа аномалија со која се раѓа еден од шест милиони мажи се нарекува дифалија. Пушењето не е штетно само за вашите бели дробови и респираторни органи, туку и за пенисот. Влијае лошо на големината, па може да го скрати за цел сантиметар! Само неколку мажјаци немаат коска во пенисот, а коњите и мажите се меѓу нив. И фетусот може да има ерекција. Во продолжение следи видео со уште неколку факти што не сме ги знаеле и погрешно сме ги толкувале до сега. Погледнете.
| | веќе видена | слични

Останато

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 76 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 197 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Факти за пенисите што ќе ве шокираат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: