Факти за пенисите што ќе ве шокираат!


ВИДЕО: Факти за пенисите што ќе ве шокираат! Мислите дека знаете се за пенисите? Можеби сепак се лажете! Интереснавидео поставка открива факти за нив кои веројатно не сте ги знаеле и тврди декасе што до сега сте знаеле за пенисите е погрешно! Новотовидео што го објави страницата Buzzfed.comговори за некои навистинаневеројатни факти за пенисите. Според сознанијата, некои мажи сераѓаат со два пениси, што совршено функционираат, а таа појава се нарекувадифалија. Пушењето, ако не сте знаеле, можЕ даја намали величината на пенисот, дури за еден сантиметар. Можеби поголем дел од мажите на оваќе се згрозат, но факт е дека лекарита можат да ја користат кожичката одпенисот, односно препуциумот, за да создадат нова кожа за луѓе кои, на пример,имале големи изгореници од пожар. Она што е навистина неверојатно е дека еденпрепуциумот може да даде дури 23 метри кожа. Мажите и коњите се единственитецицачи кои немаат коска во пенисот. Некои мажи мака мачат со „коро - стравот“,односно стравуваат дека пенисот им се ...
| | веќе видена | слични

Без разлика на тоа дали мислиш дека знаеш се' за пенисот или не, прочитај го следниов текст- човекот учи додека е жив. -Некои мажи се раѓаат со два пениса. Таа аномалија, со која се раѓаат еден од шест милиони мажи, се вика дифалија. -Пушењето не е штетно само за вашата плуќа и респираторните органи, па и за пенисот- влијае на големината лошо, многу лошо- може да го скрати за цел центиметар. -Само неколку мажјаци немаат коска на пенисот, а коњите и мажите се меѓу нив. -И фетусот може да има ерекција.
| | веќе видена | слични

Некои мажи се раѓаат со два пениса. Таа аномалија со која се раѓа еден од шест милиони мажи се нарекува дифалија. Пушењето не е штетно само за вашите бели дробови и респираторни органи, туку и за пенисот. Влијае лошо на големината, па може да го скрати за цел сантиметар! Само неколку мажјаци немаат коска во пенисот, а коњите и мажите се меѓу нив. И фетусот може да има ерекција. Во продолжение следи видео со уште неколку факти што не сме ги знаеле и погрешно сме ги толкувале до сега. Погледнете.
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица повредени во сообраќајната несреќа на автопатот Скопје – Тетово, што се случи пред една недела, се уште се во критична состојба. Двајца од нив се на ...
сите 323 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од минус ...
сите 219 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 293 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 123 | | | веќе видена

Српскиот фолк-пејач Шабан Шаулиќ ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани во Белград. Пејачот ќе почива покрај актерот Небојша Глоговац кој почина во ...
сите 205 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 179 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 106 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Факти за пенисите што ќе ве шокираат!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: