Шакира се сели кај Пике

Иако не сака да признае дека се гледа со фудбалерот Жерар Пике, популарната пејачка Шакира објави дека се сели во Барселона. Таа објасни дека заминува во овој град зашто таму живее и сестра и која и досега често ја посетувала, но во иднина планира таму да биде нејзината база, пренесува „Сан“. Колумбиската пејачка во предградието на шпанскиот град изнајмила раскошна вила на неограничен период, која првпат ја видела лани кога го снимала спотот за песната „Лоца“. Шакира се запозна со шпанскиот фудбалер Пике во текот на Светското првенство во фудбал во Јужна Африка каде што беше специјална гостинка.
| | веќе видена | слични

Шакира Популарната Шакира деновиве се сели во Барселона, иако не сака да признае дека зад тоа е врската со фудбалерот на „Барселона“, Жерар Пике. Колумбиската ѕвезда Шакира има сестра во Барселона, а како причина за преселувањето ја наведува носталгијата по најблиските. Но изворот, близок со неа, вели дека вистината е поинаква. Таа во предградието на овој шпански град изнајми вила од бившиот шампион во пливање, Дејвид Мек. Вилата се реновира и се купува луксузен мебел. Шакира го запозна Пике за време на Светското фудбалското првенство во Јужна Африка, каде што пееше на отворањето и на затворањето.
| | веќе видена | слични

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 501 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 112 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена

Опозицијата во националниот парламент на Унгарија ја доведе во прашање политиката на азил на власта поради аферата со бегството на поранешниот македонски ...
сите 819 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шакира се сели кај Пике

Од:
До кого (е-маил):
Порака: