Се сеќавате на Мики Секуловски од Идол?!


Имено „Дај да те сменам“ е новиот сингл на Мики Секуловски за кој веќе на популарниот канал „Youtube“ како и на социјалните мрежи се повеќе секојдневно пристигнуваат позитивни коментари и мислења, повеќето од нив велат дека ова е овогодинешниот најдобар летен хит. Брзиот ритам, актуелниот текст и енергиќната флертувачка приказна, како и проверениот досегашен тим го лансираа хитот кој на Мики неминовно ќе му донесе успех ова лето. Музиката и овој пат ја компонираше Зоран Алексиќ, гитарите Ристе Шандаров, а ново во тимот на Секулвски е текстописецот. „Дај да те сменам“ ја напиша Емилија Бунтеска која во оваа професија е нова. Несомнено е дека Мики до сега остави голем траг на македонската музичка сцена со оглед на фактот што „Дај да те сменам“ е негова трета песна оваа година. Од продукцијата на Секуловски велат дека во подготовка е и видео запис за новата песна, но истотака најавија дека Мики во меѓувреме работи на неговата следна песна за која поднаслушнавме дека истотака ќе има брз ритам. Ова лето ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 217 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се сеќавате на Мики Секуловски од Идол?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: