Камила и Чарлс се пред развод!

Си беше еднаш еден принц. Ќе го викаме Чарлс. Се ожени со убава млада девојка, ќе ја викаме Дијана...но, - не си живееја среќно до крајот на животот. Спротивно на сите бајки кои сме ги чуле кога сме биле деца - принцот си имаше љубовница. И така, си следуваше развод, па трагедија во која загина принцезата и принцот конечно си се ожени со својата сакана Камила. И кога мислевме дека конечно - на стари години принцот си ја има својата принцеза - излезе дека и на втората невеста не и се погодила стаклената чевличка - Камила и Чарлс се пред развод! Според пишувањата на американскиот таблоид „Глоб“ - оваа двојка ја очекува грд развод бидејќи станува збор за поделба на имот вреден 300 милиони долари. Проблемот е во тоа што - мислејќи дека конечно ја добива жената во која бил вљубен целиот свој живот - принцот Чарлс не потпишал предбрачен договор. Кралското семејство се уште не се изјаснило за овие гласини, но се зборува дека ако Чарлс уште еднаш се разведе - британскиот народ и дефинитивно нема да го сака за ...
| | веќе видена | слични

Британскиот престолонаследник принцот Чарлс и неговата долгогодишна партнерка Камила Паркер Боулс се разведуваат, објавил британскиот таблоид "Gloub". Таблоидот соопштил дека парот одлучил да ја прекине врската бидејќи веќе подолго време не се согласувале. Чарлс и Камила се венчале 2005 година по долгогодишна врска, а доколку се разведат ќе мораат да го поделат имотот вреден 300 милиони долари. Британскиот кралски двор сеуште не издал официјално соопштение за случајот.
| | веќе видена | слични

Како што пишува американскиот таблоид “Глоуб“,парот одлучил да ја прекине врската, затоа што веќе подолго време не се сложуваат. Доколку тие се разведат, ќе мораат да го поделат богатството кое се проценува на околу 300 милиони долари. Засега Британскиот кралски двор сеуште нема дадено никакви информации.
| | веќе видена | слични

Принцот Чарлс и долгогодишната љубовница Камила Паркер Боулс најверојатно ќе ја завршат брачната идила. Наводно, на бракот кој беше склучен во 2005 година, му се гледа крајот, поточно во најбрзо време Чарлс и Камила ќе се разведат. Информацијата за веста ја објавил американскиот таблоид "Глоуб", во кој пишувало дека врската која последнава година била исполнета со премногу кавги во најбрзо време ќе била само минато. Британскиот престолонаследник, принцот Чарлс веднаш се ангажирал околу поделбата на имотот тежок околу 300 милиони американски долари. Сепак, од кралскиот двор веста за разводот се уште не е потврдена.
| | веќе видена | слични

Останато

Стево Пендаровски веќе ги постави кадровските основи на неговиот кабинет. Генерален секретар на претседателската служба е досегашниот владин портпарол Миле ...
сите 214 | | | веќе видена

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната – биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува ...
сите 258 | | | веќе видена

Тамара Тодевска која со песната „Proud“ го освои осмото место на евровизиското финале во Тел Авив, што е најголем успех за земјава досега на Евросонг, вечерва ...
сите 211 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
сите 199 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Камила и Чарлс се пред развод!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: