Потрошувачка треска по производи со марихуана во Колорадо


ВИДЕО: Потрошувачка треска по производи со марихуана во Колорадо Откако се легализираше продажбата на рекреативната марихуана во Колорадо од почетокот на годинава, многу сопственици на бакалници велат дека им е тешко да ја задоволат побарувачката на бомбони, кекси и сокови со марихуана. За да ги задржат производите на своите полици, трговците морале да вовдат правило – купување на најмногу два артикли по корисникл додека производителите не го фатат чекорот со побарувачката. „Побарувачката по прехранбени производи од марихуана е навистина голема на пазарот“, вели Линда Ендрјус , сопственик на „Лодо Велнес центарот“ во Денвер. „Се бара производ повеќе особено кај оние кои до сега немале наикакво искуство со марихуаната, а сакаат да пробаат и нешто повкусно“, вели таа. Ендрјус во изјавата за телевизиската мрежа Еј-Би-Си проценува дека продажбата на производите од марихуана во нејзината продавница се зголемиле дури и до 300 проценти. Инаку Ендрјус претходно имала лиценца за продажба на медицинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што ли всушност размислувал Вилијам Бредли кога на Јутјуб поставил видео од својата плантажа со марихуана , а притоа ги оставил и своите лични податоци?! Со видеото тој бара донација за да би можел бесплатно да ја дели марихуаната со луѓето кои ги уживаат нејзините медицински придонеси, но полицијата подигнала тужба која го обврзува со поседување дрога, намера за нејзина дистрибуција и продажба. На плантажата покрај марихуана, пронашла и околу еден килограм најразлични дроги вклучувајки го и кокаинот. Погледнете...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потрошувачка треска по производи со марихуана во Колорадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: