Регионална соработка за facebook маркетинг

2 копии

Скопје - Водечките интернет агенција од Хрватска и Македонија, iSTUDIO и Nova Solutions ја започнаа својата официјална соработка на проектот socijalnimediumi.com кој покрај своето лансирање во Хрватска, Словенија и Србија, деновиве се лансираше и во Македонија. Socijalnimediumi.com е статистички портал чија цел е следење на успешноста на настапот исклучиво на службените комерцијални страници на најголемата социјална мрежа Facebook. Порталот ги рангира Facebook страниците спрема следните критериуми: вкупен успех на страницата по бројот на лица на кои им се допаѓа таа страница, раст на страницата на дневно и неделно ниво како и според агенциите, квалитетот на интеракција (FIR индекс) на претпријатијата и поединците кои ги застапуваат и водат тие страници. Порталот моментално ги следи најдобрите страници во Хрватска, Србија, Словенија и Македонија, а се планира и понатамошно ширење и развој. Socijalnimediumi.com е оригинален производ на водечката хрватската компанија за социјални медиуми iSTUDIO, која во ...
| | веќе видена | слични

Следење на успешноста на настапот исклучиво на службените комерцијални страници на најголемата социјална мрежа Фејсбук од сега ќе се организира и во Македонија. За таа цел интернет агенциите Хрватска и Македонија, iSTUDIO и компанија Нова Солушнс објавија започнување на официјална соработка на проектот socijalnimediumi.com, кој е статистички портал за следење на успешноста на комерцијалните страници на Фејсбук. Socijalnimediumi.com е лансиран во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија,а се планира и понатамошно ширење и развој. Порталот ги рангира страниците спрема следните критериуми: вкупен успех на страницата по бројот на лица на кои им се допаѓа таа страница, раст на страницата на дневно и неделно ниво како и според агенциите, квалитетот на интеракција (FIR индекс) на претпријатијата и поединците кои ги застапуваат и водат тие страници.
| | веќе видена | слични

Останато

Храброста на премиерите Зоран Заев и Алексис Ципрас реши долготраен проблем, кој ќе и овозможи на Македонија да се движи напред кон НАТО и Европската унија, ...
сите 526 | | | веќе видена

Викендов на барање на жителите, хеликоптер на АРМ достави храна и помош од „Црвен крст“, во селата Брест и Малино маало. Армијата е секогаш тука за своите ...
сите 97 | | | веќе видена

Направете сами дома фондан за супер колачи и торти. 50 гр. маргарин 30 мл. вода 5 гр. желатин 1 лажица светол мед 600 гр. шеќер во прав Се става желатинот во ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална соработка за facebook маркетинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: