Регионална соработка за facebook маркетинг

2 копии

Скопје - Водечките интернет агенција од Хрватска и Македонија, iSTUDIO и Nova Solutions ја започнаа својата официјална соработка на проектот socijalnimediumi.com кој покрај своето лансирање во Хрватска, Словенија и Србија, деновиве се лансираше и во Македонија. Socijalnimediumi.com е статистички портал чија цел е следење на успешноста на настапот исклучиво на службените комерцијални страници на најголемата социјална мрежа Facebook. Порталот ги рангира Facebook страниците спрема следните критериуми: вкупен успех на страницата по бројот на лица на кои им се допаѓа таа страница, раст на страницата на дневно и неделно ниво како и според агенциите, квалитетот на интеракција (FIR индекс) на претпријатијата и поединците кои ги застапуваат и водат тие страници. Порталот моментално ги следи најдобрите страници во Хрватска, Србија, Словенија и Македонија, а се планира и понатамошно ширење и развој. Socijalnimediumi.com е оригинален производ на водечката хрватската компанија за социјални медиуми iSTUDIO, која во ...
| | веќе видена | слични

Следење на успешноста на настапот исклучиво на службените комерцијални страници на најголемата социјална мрежа Фејсбук од сега ќе се организира и во Македонија. За таа цел интернет агенциите Хрватска и Македонија, iSTUDIO и компанија Нова Солушнс објавија започнување на официјална соработка на проектот socijalnimediumi.com, кој е статистички портал за следење на успешноста на комерцијалните страници на Фејсбук. Socijalnimediumi.com е лансиран во Хрватска, Словенија, Србија и Македонија,а се планира и понатамошно ширење и развој. Порталот ги рангира страниците спрема следните критериуми: вкупен успех на страницата по бројот на лица на кои им се допаѓа таа страница, раст на страницата на дневно и неделно ниво како и според агенциите, квалитетот на интеракција (FIR индекс) на претпријатијата и поединците кои ги застапуваат и водат тие страници.
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Регионална соработка за facebook маркетинг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: