Ременски најави посебни центри за аутизам и за Даунов синдром (ВИДЕО)


За 50% ќе се зголеми надоместокот за заштита на правата на лицата со попреченост, ќе се избрише старосната граница од 26 години за правата на родителите на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеничката група на СДСМ и коалицијата денеска излезе со конкретни предлози и конкретни мерки како приоритет за работа во програмата на идната Влада на ...
| | веќе видена | слични

Кампот на родителите на деца со посебни потреби останува во паркот „Жена Борец“, наспроти собранието. На вториот ден од протестите нивната иницијатива се ...
| | веќе видена | слични

„Почитувани родители коишто се собрани во Жена парк да кампуваат за правата на своите деца, пратеничката група на СДСМ и коалицијата што го претставува ...
| | веќе видена | слични

Во првите шест месеци од формирањето на Владата предвидуваме клучни мерки коишто се од севкупен интерес и за лицата со посебни потреби и за родителите на ...
| | веќе видена | слични

Група родители на деца со посебни потреби, кои од вчера кампуваат во паркот „Жена борец“, денеска биле повикани во Собранието на средба со пратениците од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Родителите на децата со посебни потреби вчера пред Собранието ги повторија барањата, кои, како што рекоа, ги доставиле до сите релевантни институции и до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два дена по катастрофалниот земјотрес во Мексико, при што загинаа најмалку 230 лица, спасувачките тимови воспоставија контакт по телефон со деца затрупани под ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ременски најави посебни центри за аутизам и за Даунов синдром (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: