Пендаровски вечерва на граѓанска трибина во Домот за култура во Тетово

2 копии

„Јас преговарав за кандидат. Вашиот Оливер, Радмила и Димитров се повлекоа за да се избере кандидат што обединува. 32 партии застанаа зад Пендаровски. Идниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Метлата на Заев, практично почна да игра во своите редови, сите спорни вработени, кои беа опоменати од страна на Антикорупциската комисија полека се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
10 копии

Ќе фаќа метлата и на другата страна, на оние што опструкираа. Ние сме добри, сите сме еднакви. Слушам пак списоци во Велес правеле. Ние не сме глупави, знаеме. ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев во четвртокот навечер објави дека ќе заигра метлата и на другата страна. „Ќе фаќа метлата и на другата страна, на оние што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Тој посочи дека ова село заслужува посебно внимание затоа што неговите жители знаеле да дадат во важни моменти поддршка за напредни опции и ги повика тоа да го ...
| | веќе видена | слични

Продолжува претседателската кампања, кандидатот за претседател Стево Пендаровски и претседателотот на СДСМ, Зоран Заев, во рамките на караванот „Заедно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Чествувањето на големиот православен празник Богојавление-Водици и годинава во Радовиш беше масовно, а започна со света литургија во двата храма – „Св. Пророк ...
сите 271 | | | веќе видена

Од една третина до една петтина од плата и пензија се ограничувањата за извршување за лицата приматели на просечна плата и пензија, предвидуваат измените од ...
сите 80 | | | веќе видена

Дотогаш институциите треба да одговорат дали носењето на обвие измени ќе влијае на македонскиот извоз на друг вид отпад во другите земјите од ЕУ. Поповска вели ...
сите 207 | | | веќе видена

Бранислав Радоњиќ Брендон се изјаснил дека не сака да биде “пурпурно суштество“, станал флуиден, па одлучил да биде Бренда.Сега сите се прашуваат дали е тој ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски вечерва на граѓанска трибина во Домот за култура во Тетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: