Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност


2 копии

Директорот на ЕЛЕМ, Драган Миновски го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, дека во времето кога бил директор на ЕЛЕМ, склучувал договори во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„СДСМ преку договор склучен во четири очи се фатени во милионски криминал со државни пари во АД ЕЛЕМ. СВ-Инвест и РЕК Битола имаат склучено договор за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта да одговори каде завршуваат околу 2/3 од парите од 21 милионскиот договор за ангажирање на работници, склучен во четири очи помеѓу РЕК Битола и СВ – ...
| | веќе видена | слични

До нас стигнаа информации кои покажуваат како се вршеле исплатите на работниците ангажирани преку СВ-Инвест за потребите на РЕК Битола, вели Орце Ѓорѓиевски, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО ДПМНЕ денеска побара раководството на РЕК Битола да одговори дали се точни информациите дека работниците ангажирани преку СВ-Инвест за потребите на РЕК ...
| | веќе видена | слични

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска на прес-конференција соопшти дека до нив стигнале информации кои покажуваат како се вршеле исплати на работниците ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако АД ЕЛЕМ јавно, аргументирано и транспрентно ги демантира лажните вести, ВМРО-ДПМНЕ очајнички продолжува да измислува наводни скандали во обид да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Раководството на ЕЛЕМ склучи милионски договор во четири очи со фирмата СВ инвест за ангажирање на работници за потребите на РЕК Битола, фирма чиј сопственик е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нашиот јазик и нашето културно наследство се македонски. Тоа го потврдуваме со договорот. Како Македонци ќе влеземе во НАТО и како Македонци ќе чекориме во ЕУ. ...
сите 69 | | | веќе видена

По обраќањето на претседателот Ѓорге Иванов пред македонската заедница во Детроит, каде што уште еднаш повтори дека нема да гласа на закажаниот референдум , ...
сите 170 | | | веќе видена

Охрид, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде значително посвежо со умерена локална облачност и повремени сончеви периоди. Ќе дува силен северен ...
сите 269 | | | веќе видена

Скопје, 25 септември 2018 На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што ...
сите 203 | | | веќе видена

СДСМ предизборите ветуваше дека откако ќе дојдат на власт ќе прават проекти, ќе донесат подобар живот, ќе ги вратат младите, ветуваа се и сешто само да се ...
сите 220 | | | веќе видена

Охрид/Битола, 25. септември 2018 (ИНПРЕС) – Во рамките на 39. издание на Фестивалот „Браќа Манаки“, утре ќе се одржи премиерата на краткиот игран филм ...
сите 106 | | | веќе видена

Српскиот вицепремиер и министер за надворешни работи Ивица Дачиќ во Њујорк изјави дека национален приоритет на Србија е постигнувањето на политичко решение за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миновски: АД ЕЛЕМ додаде уште еден услов за да обезбеди уште поголема конкурентност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: