Специјализантите на нозе – плата нема, Филипче најавува пари од септември


2 копии

Три месеци приватните специјализанти ја чекаат ветената плата. Преку отворено писмо до Премиерот си ги побараа заработените пари. Иако министерот Филипче уште ...
| | веќе видена | слични

Губење на едуцирани и квалитетни доктори и здравствени работници поради непочитување на нивниот труд и нивно заминување на трајна работа  во странство е она ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев, за изминатава година и половина власт, во континуитет ги лаже и манипулира лекарите и здравствените ...
| | веќе видена | слични

Од септември, платите на здравствените работници ќе се зголемат за пет проценти- најави министерот за здравство, Венко Филипче. Државата ова ќе ја чини 469 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Може да полемизираме дали пет отсто зголемување сега се малку или многу и може да има вакви или такви аргументи, но сакам да потенцирам дека оваа мерка е само ...
| | веќе видена | слични
8 копии

За да се оствари програмата на Владата 2017-2020 година за „двојно зголемување на основните плати на сите здравствени работници и платите на докторите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Од септември платата на здравствените работници ќе се зголеми за пет насто, најави министерот за здравство Венко Филипче. Ќе се зголеми основицата, со што, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Исплатата на приватните специјализанти доцни поради административни процедури, изјави министерот за здравство, Венко Филипче. Тој рече дека сите приватни ...
| | веќе видена | слични

СДСМ реагира на прес-конференцијата на Игор Николов од ВМРО-ДПМНЕ.„Изманипулирани и излажани лекари и здравствени работници и здравство пред колапс е грдата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 199 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 217 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Специјализантите на нозе – плата нема, Филипче најавува пари од септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: