СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, докажуваме дека борбата против криминалот не познава партиски бои


3 копии

Штитење на криминалци и сокривање на криминалот е одлика единственo на ВМРО-ДПМНЕ. Единствениот криминален октопод е сместен во Будимпешта и е раководен од ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Аровски од СДСМ реагираа со писмено соопштение во кое обвинуваат дека актуелниот лидер на ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со соопштение за јавност реагира на прес конференција на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ, по повод случајот „Рекет“. „ Штитење на криминалци и сокривање на ...
| | веќе видена | слични

Прес конференција, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски мора да покажат одговорност пред државата и граѓаните и заеднички да допринесеме во воспоставувањето на правдата и правната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Една недела по обелоденувањето на вториот октопод на СДСМ, Зоран Заев и Вилма Русковска се обидуваат да ја измамат јавноста дека Боки 13 бил најмоќниот човек ...
| | веќе видена | слични

Неколку дена откако Заев најави дека Русковска е негов кандидат за нов пеф н СЈО или неговиот пандан како дел од ОЈО портпаролот на СДСМ го понижи својот шеф и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јасно е, Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се против владеење на правото, против правда и независен и неселективен судски систем, соопшти СДСМ. - Во ВМРО-ДПМНЕ нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сметам дека мојот исказ ќе придонесе за развој на истрагата, во делот на настаните поврзани со предметот „Поштенска банка“, изјави обвинителот Бурим Рустеми од ...
сите 657 | | | веќе видена

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 248 | | | веќе видена

Ајде сега Христијан Мицкоски нека излезе пред граѓаните и нека признае дека во Унгарија се сретнал и со Никола Груевски? Дали Мицкоски во Унгарија и во ...
сите 477 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 159 | | | веќе видена

„Интересен феномен. Со продолжено или панично движење подлабоко се тоне во живиот песок“. Ова е денешниот фејсбук-пост на обвинителката Ленче Ристоска, без ...
сите 116 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се на спротивната страна од правдата, докажуваме дека борбата против криминалот не познава партиски бои

Од:
До кого (е-маил):
Порака: