СДСМ вечерва со жестока реакција до Мицкоски: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!


Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво, реагираат вечерва од владејачката СДСМ на изјавата на Мицкоски. -Граѓаните гледаат каква ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изјава за медиуми на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов. Силјановска исто како и ...
| | веќе видена | слични

По денешнатапрес конференцијана портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, СДСМ се огласи со писмено соопштение во кое и’ порача на опозицијата, да ги остави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата што брани криминал и насилници е симбол за нелегално прислушување, симбол на системско погазување на човековите права и слободи, денес да глуми ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април, таа е симбол за криминал и нелегално прислушување, се вели во реакцијата на владејачката СДСМ на прес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не може некој како Гордана Силјановска која по налог на Христијан Мицкоски го брани насилството, да се стави на страна на народот, реагираат од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

,, Рок музика, одлично друштво и една идеја да отворам Твитер….и тука го чекам Стево на дуел…секаде…во секое време! “. Со оваа порака напишана на ФБ профилот ...
| | веќе видена | слични

Очигледно СДСМ има вишок време и идеи само за соопштенија, а никако да најдат време за да одговарат на повик на дуел. Во исчекување на 4то соопштение за денес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев останува оптимист за добивање позитивна одлука од Европскиот совет за датум за преговори и верува дека на 17 и 18 октомври ќе има конечен ...
сите 543 | | | веќе видена

Поранешната специјална јавна обвинителка Катица Јанева по четири дена болничко лекување во клиниката „Жан Митрев“ денеска треба да биде вратена во притвор во ...
сите 363 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 58 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 200 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ вечерва со жестока реакција до Мицкоски: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: