СДСМ: Вељановски, Милошоски, Димовски да не чекаат туку веднаш да си поднесат оставки

11 копии

Оставката на Павле Богоевски од функцијата пратеник од морални причини само поради индиции претставува висок морален чин и силно чувство на лична одговорност ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски од собраниската говорница денеска истакна дека во овие две години мерено во апсолутни бројки долгот на Република ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера го назначи Виктор Димовски за директор на новата Агенцијата за национална безбедност. Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со ...
| | веќе видена | слични

Кај пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, против кои се водат судски процеси за тешки кривични дела, нема ниту приближно чувство на морална одговорност, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељановски, Антонио Милошоски и Илија Димовски да не чекаат ниту ден повеќе, туку веднаш да си дадат оставки од своите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот државен секретар во МНР, Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност – одлучи Владата на денешната седница.Веќе дваесет ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Некогашниот прв paзузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбеднocт. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Вељановски, Милошоски, Димовски да не чекаат туку веднаш да си поднесат оставки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: