СДСМ: Странските гринфилд-инвестиции зголемени за 200 отсто


5 копии

По 11 години изолација и стагнација, економијата се движи во добар правец. Напредокот во економијата е потврден и во годишната анализа за економските реформски ...
| | веќе видена | слични

Уште еден податок покажува дека по години стагнација и уназадување, економијата е стабилизирана, расте и се развива, истакна на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Уште еден податок покажува дека по години стагнација и уназадување, економијата е стабилизирана, расте и се разввива. ФДИ Интеленџенс, сервисот на Фајненшел ...
| | веќе видена | слични

Во Србија се слеале 70% од сите инвестиции во Западен Балкан. Во оваа соседна земја за една година се реализирани дури 105 проекти во врендост од рекордни 5,8 ...
| | веќе видена | слични

Ова го покажува извештајот за гринфилд инвестициите ФДИ Маркетс, специјализиран сервис на Фајненшал тајмс. Успешните економски политики на Владата на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија блеска во криминал, корупција, изнуди и поткупи. Македонија блеска криминално-политичко-судско-медиумски октопод. Македонија блеска во злоупотреба ...
сите 182 | | | веќе видена

„Лицемерието на ВМРО-ДПМНЕ нема граници. Срамно е ВМРО-ДПМНЕ да зборува за Охрид и Охридскиот регион откако 11 години на мал милион начини го злоупотребуваа ...
сите 90 | | | веќе видена

И покрај невремето што минатата недела ја зафати Грција, туристите сепак не се исплашија. Наш читател ни испрати фотографии од колоните на македонско-грчката ...
сите 144 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 89 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Странските гринфилд-инвестиции зголемени за 200 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: