Сиљановска не верува ниту во сопствениот слоган, таа не сака да биде претседател на сите граѓани, туку само послушник на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ.


Гордана Сиљановска, кандидатката на Христијан Мицкоски вчера уште еднаш докажа дека е неискрена, нечесна и лицемерна кон граѓаните, се вели во соопштението на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Како што ја започна кампањата на неговата кандидатка, Христијан Мицкоски така и ја финишираше, со фарса. Вечерашното интервју на Мицкоски е очаен обид да ја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Христијан Мицкоски на крајот на кампањата, со една тажна и празна прес конференција го потврди она што веќе на сите им е јасно: го чека убедлив пораз на ...
| | веќе видена | слични

Дебаклот што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ го доживеа на митингот во Скопје, слабата посетеност  и откажувањето на средбите со граѓаните, неспособноста, незнаењето, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е поддржана од осудени криминалци, како Игор Југ, правосилно осуден за терористичко загрозување на ...
| | веќе видена | слични

Тоа е причината зошто Сиљановска не го осуди насилството од 27 април, затоа молчеше и не го осуди криминалниот режим на Никола Груевски. Сиљановска покажа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Залудни се очајните обиди на Мицкоски и ВМРО ДПМНЕ да го затскријат фактот дека нивната кандидатка Сиљановска е поддржана од криминалци, насилници и осуденици ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е поддржана од насилници, осудени за насилствата за 27 април. Меѓу поддржувачите на Сиљановска е и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не се претставив како жртва, јас бев жртва. Со целокупниот процес и изнуда што беше правен од страна на оваа злосторничка група, предводена од Бојан Јовановски ...
сите 672 | | | веќе видена

Aко некој на јавна функција носи одлуки без да има правен основ, тоа е кривично дело за злоупотреба на положбата и тоа е кривично дело кое не застарува и нема ...
сите 339 | | | веќе видена

Иако работата е завршена околу членот 11 од Законот за помилување, во емисијата „Вин Вин“ на Телма телевизија пратеникот Антонијо Милошоски истакна дека ...
сите 319 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 103 | | | веќе видена

Веќе полека се приближуваме кон крајот на оваа година. Новата година симболизира и нов почеток, време кога непосакуваните работи треба да ги оставиме во ...
сите 146 | | | веќе видена

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала плинска боца.Како што информираат ...
сите 103 | | | веќе видена

Лицемерието на СДСМ нема крај. Денеска ќе ви презентираме еклатантен случај како се фатени живи во креирање лажни вести и чистото лицемерие и политиканство на ...
сите 58 | | | веќе видена

И претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ѝ верува на баба Перса. Суровиот живот во Волково е ситината која излегува на површина, вели Мицкоски ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сиљановска не верува ниту во сопствениот слоган, таа не сака да биде претседател на сите граѓани, туку само послушник на ВМРО-ДПМНЕ, реагираат од СДСМ.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: