„Градски Енергетски Системи АД Скопје“ е новото јавно претпријатие на Град Скопје

На денешната седница, со одлука на Советот на Град Скопје, се основа новото јавно претпријатие „Градски Енергетски Системи АД Скопје“ кое ќе врши енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна реконструкцијата на 11 средни училишта во главниот град. За време на летниот распуст планирано е да се изврши целосна реконструкција на фасадите со цел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Средните училишта „Димитар Влахов“, „Јосип Броз-Тито“, „Орце Николов“, „Кочо Рацин“, „Никола Карев“, „Боро Петрушевски“, „Здравко Цветковски“, „Панче ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Град Скопје во текот на летниот распуст ќе изврши целосна реконструкција на фасадите во средните училишта „Димитар Влахов“, „Јосип Броз Тито“, „Орце Николов“, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Средното училиште „Кочо Рацин“ е прво од 11 училишта во Скопје кои ќе бидат реконструирани во текот на летото со пренамена на средствата предвидени за „Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се подобрат условите во кои учат средношколците, Градот Скопје и оваа година ќе ги обнови и реконструира објектите на Димитар Влахов, Јосип Броз Тито, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 205 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
сите 167 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Сите одговорни за несреќата кај Ласкарци треба да излезат пред судот на правдата, порачаа денеска од Алијанса за Албанците. Пратеникот на оваа партија Сурија ...
сите 168 | | | веќе видена

Против петмина осомничени за „крвавиот четврток“, Основното јавно обвинителство поведе истражна постапка, а меѓу нив е и поранешниот премиер, Никола Груевски. ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Градски Енергетски Системи АД Скопје“ е новото јавно претпријатие на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: