„Градски Енергетски Системи АД Скопје“ е новото јавно претпријатие на Град Скопје

На денешната седница, со одлука на Советот на Град Скопје, се основа новото јавно претпријатие „Градски Енергетски Системи АД Скопје“ кое ќе врши енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Започна реконструкцијата на 11 средни училишта во главниот град. За време на летниот распуст планирано е да се изврши целосна реконструкција на фасадите со цел ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Средните училишта „Димитар Влахов“, „Јосип Броз-Тито“, „Орце Николов“, „Кочо Рацин“, „Никола Карев“, „Боро Петрушевски“, „Здравко Цветковски“, „Панче ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Град Скопје во текот на летниот распуст ќе изврши целосна реконструкција на фасадите во средните училишта „Димитар Влахов“, „Јосип Броз Тито“, „Орце Николов“, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
5 копии

Средното училиште „Кочо Рацин“ е прво од 11 училишта во Скопје кои ќе бидат реконструирани во текот на летото со пренамена на средствата предвидени за „Скопје ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За да се подобрат условите во кои учат средношколците, Градот Скопје и оваа година ќе ги обнови и реконструира објектите на Димитар Влахов, Јосип Броз Тито, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само оние што ќе гласаат „за“ или „против“ во недела ќе учествуваат во одлуката за иднината на Македонија. Бојкотот не се калкулира никаде, порачаа вчера ...
сите 134 | | | веќе видена

Температура под нулата за утре наутро најавуваат метеоролозите на повисоките места и по одделни котлини. Според прогнозата утре температурата под нулата ќе се ...
сите 315 | | | веќе видена

Босанскиот национален совет ги повика Бошњаците кои живеат во Македонија да гласаат „за“ на претстојниот референдум и со тоа да ги отстранат сите препреки за ...
сите 23 | | | веќе видена

Европскиот совет за надворешни работи (ЕЦФР) оценува дека евентуалното менување на границите меѓу Србија и Косово ќе биде проследено со насилство. Во извештај, ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Градски Енергетски Системи АД Скопје“ е новото јавно претпријатие на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: