СДСМ: Реформите во МВР ставаат крај на партиските злоупотреби и ја враќаат довербата на граѓаните во полицијата


3 копии

„Владата предводена од СДСМ уште во првите сто дена од мандатот започна реформи во Министерството за внатрешни работи кои обезбедуваат поголема ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи започна реформи на системот за следење на комуникациите преку кои ќе се гарантира независна и експертска контрола, што ќе се ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии
2 копии

Министер за внатрешни работи Оливер Спасовски открива дека 468 вработени во скопската полиција земале оружје на нелегален начин, но обвинителството не ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Решавање на проблемот со масовното прислушување и организираниот криминал, како и корупцијата во полицијата – во фокусот на министерот Оливер Спасовки во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

На социјалните мрежи голем интерес предизвика забавата со зурли и тапани на вчерашното отворање на автопатот Демир Капија-Смоквица. Најголемиот број коментари ...
сите 168 | | | веќе видена

Новинарот Саше Димовски кој што важи за добар познавач на состојбите во судството во текст за порталот Сведок пишува дека се се погласни шпекулациите за ...
сите 181 | | | веќе видена

СВР – Охрид поднел кривични пријави против две лица поради сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“, кои со своите нелегални ...
сите 222 | | | веќе видена

Охридскиот градоначалник смете дека мора да има регионална депонија, но проблемот е само локацијата, нешто што најмногу ги засега граѓаните. Според него ...
сите 48 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Реформите во МВР ставаат крај на партиските злоупотреби и ја враќаат довербата на граѓаните во полицијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: