СДСМ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Вељановски, Милошоски, Димовски да не чекаат туку веднаш да си поднесат оставки

8 копии

Оставката на Павле Богоевски од функцијата пратеник од морални причини, само заради индиции претставува висок морален чин и силно чувство на лична одговорност ...
| | веќе видена | слични

Владата вчера го назначи Виктор Димовски за директор на новата Агенцијата за национална безбедност. Димовски е кадар на СДСМ, а неговото име се поврзува со ...
| | веќе видена | слични

Кај пратениците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, против кои се водат судски процеси за тешки кривични дела, нема ниту приближно чувство на морална одговорност, тоа е ...
| | веќе видена | слични

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Вељановски, Антонио Милошоски и Илија Димовски да не чекаат ниту ден повеќе, туку веднаш да си дадат оставки од своите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Виктор Димовски е назначен за нов директор на Агенцијата за национална безбедност, соопшти денеска владината прес-служба. Одлуката за назначување на Виктор ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Владата на редовната седница за директор на Агенцијата за национална безбедност го назначи Виктор Димовски. Тој досега ја извршуваше функцијата државен ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот државен секретар во МНР, Виктор Димовски застанува на чело на Агенцијата за национална безбедност – одлучи Владата на денешната седница.Веќе дваесет ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Некогашниот прв paзузнавач, Виктор Димовски е назначен за директор на Агенцијата за национална безбеднocт. Тој е доктор по политички науки и 20 години кариера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Виктор Димовски, досегашниот државен секретар во МНР ќе биде директор на новата Агенција за национална безбедност. Изборот на Димовски е предлог на премиерот, ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во синоќешното гостување во емисијата „Отворено стдуио“ на 1ТВ рече дека подобро ќе било доколку актуелната Влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во попладневните часови ќе се задржи нестабилно време со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. ...
сите 301 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев. Од денот кога аболицираниот Заев и неговата криминална ...
сите 250 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Албанскиот претседател, Илир Мета ја осуди одлуката на албанската изборна комисија за одржување на локалните избори на 30 јуни, повикувајќи ја владејачката ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, Вељановски, Милошоски, Димовски да не чекаат туку веднаш да си поднесат оставки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: