Штипјани можеби нема да останат оваа лето без Градски базен

Според соопштението од СДСМ,на средбите се разговарало за реализација на мерките од програмата за подобрување на стандардот на граѓаните како и за инвестициите ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Дамјан Манчевски, вчера беше во посета на Демир Хисар каде се сретна со граѓаните на оваа општина, како и со членови и поддржувачи на ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, е меѓу граѓаните на Ростуше. Се разговара за спроведувањето на мерките од програмата на Владата предводена од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседавачот на Централниот одбор на СДСМ, Пеце Мирчевски вчера беше во посета на Свети Николе, на средби со граѓаните и поддржувачи на партијата. На средбите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за дијаспора на Македонија Едмонд Адеми во Штип ја отвори првата канцеларија во државата за сонародниците во странство. Заедно со градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
3 копии

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, вчера беше меѓу граѓаните на Охрид, каде оствари средби со поддржувачи на партијата. Како што информират ...
| | веќе видена | слични

Од први јули во Штип ќе започне со работа канцеларијата за соработка со дијаспората,прва ваква во земјата.Денес градоначалникот Благој Бочварски потпиша со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 210 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 250 | | | веќе видена

Некогаш ретко кој се осудуваше да го спомне неговото име. Немаа храброст за такво нешто ниту медиумите. А, тие што ќе собереа храброст, завршуваа или во затвор ...
сите 172 | | | веќе видена

Унгарија да не се претвора во продолжена рака на автократот Никола Груевски, а Македонија да разјасни дали бегството уследило по дозвола од тамошните власти, ...
сите 427 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипјани можеби нема да останат оваа лето без Градски базен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: