СДСМ: Поканата за влез во НАТО е историски успех


3 копии
7 копии
8 копии

Радувај се Македонијо! Портите за нашето полноправно членство во НАТО се отворени, напиша премиерот Зоран Заев на Фејсбук. „Попладнево, земјите членки на НАТО ...
| | веќе видена | слични

Нашите партнери и пријатели денеска ни оддадоа признание. Препознаена е силната посветеност, исполнети се сите критериуми. Се потврди кој навистина се грижи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во своето обраќање, Кирацовски истакна дека СДСМ како одговорна партија е цврсто посветена на креирање квалитетни младински политики коишто имаат за цел да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Никола Димитриевски, поранешен член на обезбедувањето на ексдиректорот на Бирото за јавна безбедност, Митко Чавков, на денешното рочиште за 27 април на кое ...
сите 330 | | | веќе видена

Во Куќата на Уранија- МАНУ, свечено беше отворена изложбата на фотографии „По трагите на светите Кирил и Методиј”. На свеченоста, во името на организаторите, ...
сите 192 | | | веќе видена

Мора да се стави крај на црнилото во која што СДСМ со аболицираниот Зоран Заев ја зави Република Македонија. Оваа наметната власт не води битка за добробитта ...
сите 118 | | | веќе видена

д-р Весна Попоска Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат лускузот кој го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади – спорот за името да ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Поканата за влез во НАТО е историски успех

Од:
До кого (е-маил):
Порака: