СДСМ почна да именува претседатели во општинските организации


2 копии

Интегрален текст од прес конференција на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ Започнатиот процес на промени во интерес на граѓаните, во интерес на иднината, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев за старо/нов претседател го избра Атанас Табаковски, дипломиран елекро-инжинер, роден 1985 година, член на СДСМ од неговото ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, назначи 30 претседатели на општински организации во партијата. Половина се нови кадри на овие позиции, а половина ја вршеа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, назначи 30 претседатели на Општински организации на СДСМ. Половина од назначените, како што информираше партискиот портпарол ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, согласно неговите овластувања, назначи 30 претседатели на општински организации на СДСМ, соопшти портпаролот на партијата, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 247 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена

Советот на Европа ја откажа својата набљудувачка мисија за изборите кои за неколку дена се одржуваат во Албанија. Тие преземаат ваков потег поради можна ...
сите 222 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ имаат еден единствен приоритет, да го бранат криминалот на Никола Груевски и тоа го докажува секојдневно. Претседателот Зоран ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ почна да именува претседатели во општинските организации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: