Ѓорѓи Филипов прв кандидат за претседател на Република Македонија на огласот на СДСМ


6 копии

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов е првиот кандидат за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ, што е отворен до 19 февруари. Тој смета дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Според последните неофицијални и се уште непотврдени информации, СДСМ е се поблиску до одлука да не оди на предвремени парламентарни избори. Како што вели ...
| | веќе видена | слични

Екс амбасадорот во Берлин и Виена е првиот кандидат кој ќе се обиде преку Конгресот на СДСМ да обезбеди кандидатура за претседателските избори. 63 годишниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дипломатот Ѓорѓи Филипов соопшти дека денеска ќе се пријави на огласот на СДСМ за избор на кандидат за претседател на Македонија на конкурсот на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Поранешниот амбасадор Ѓорѓи Филипов најави дека ќе се кандидира за претседател на државата на партискиот оглас на СДСМ, со што е првиот нивен кандидат кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 156 | | | веќе видена

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 101 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓи Филипов прв кандидат за претседател на Република Македонија на огласот на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: