Арсовски: Царовска молчи за скандалот со нејзиниот невенчан сопруг


3 копии
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ втор ден лаже и измислува непостоечки случаи, договорените тендери се одлика на нивното криминално владеење, реагира СДСМ, по обвинувањата изнесени ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Мила Царовска молчи за скандалот со нејзиниот невенчан сопруг. Невенчаниот сопруг на Мила Царовска само три дена од вториот круг на претседателските избори, ...
| | веќе видена | слични

Договорените тендери се одлика на криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ партијата која не нуди ништо освен лаги, измислици и непостоечки случаи. Град Скопје и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втор ден ВМРО-ДПМНЕ продолжува со очајно ширење лаги и измислување на непостоечки случаи со кои се обидува да ја манипулира јавноста. Договорените тендери се ...
| | веќе видена | слични

По денешната прес конференција на портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски од СДСМ се огласија со со соопштение во кое наведуваат дека владеењето на ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата обвинува за матни зделки, тендери и бизниси. Според ВМРО-ДПМНЕ, СДСМ на чело со Заев е владетел на народните пари. Оваа реакција следува ден по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Градот Скопје целосно ги отфрла невистините изнесени на денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ во однос на соработката со компанијата ФЛАЈ КЕМ ДООЕЛ Скопје. ...
| | веќе видена | слични

По денешните обвинувања на опозицијата дека фирмата на невенчаниот сопруг на министерката Царовска, добила тендер од Град Скопје вреден речиси милион денари, ...
| | веќе видена | слични

Три дена по вториот круг од претседателските избори, фирмата „Флај Кем“ која е во сопственост на невенчаниот сопруг на министерката Царовска, Горан Георгиевски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 163 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Зоран Заев продолжува со целосно редефинирање на Македонија. Велат дека откако ја избришал македонската историја, се откажа од ...
сите 223 | | | веќе видена

Павле Богоевски, кој си даде оставка од функцијата пратеник, по аферата со наводно нелегално нарачување масло од канабис, за болен член од семејството, во ...
сите 96 | | | веќе видена

Народниот театар од Битола за претставата „Бакхи – краток преглед на распадот“ во режија на Игор Вук Торбица ги доби наградите за најдобра претстава и режија ...
сите 75 | | | веќе видена

Не сум херој. Тоа ми беше работа. Да не го направев тоа, ќе ми дадеа отказ. Како ќе најдев работа после тоа, рекол Олексиј Ананенко, еден од тројцата инженери ...
сите 77 | | | веќе видена

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Арсовски: Царовска молчи за скандалот со нејзиниот невенчан сопруг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: