СДСМ: Прашањето на референдумот е јасно и едноставно – иднина или изолација


2 копии

Се отвораат вратите за влез во НАТО и почеток на преговорите со ЕУ, на референдумот се бира иднина или изолација Со решавањето на македонско-грчкиот спор се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Христијан Мицкоски, човекот кој бил асистент кај својот татко и претставник на криминалната ВМРО-ДПМНЕ која со години системски го уништуваше образование нема ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже. МВР соопшти дека нема злоупотреба на службените возила во овој измислен случај“, велат од СДСМ. Според владејачката партија, повеќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владата на СДСМ преку реформата во УЈП наметнува уште една глоба за граѓаните, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Оттаму додаваат дека овој пат цел на власта и, ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Несериозно е да се нема став за најважните прашања за иднината на државата и граѓаните. Цела деценија, во секој јавен настап и во секоја програма ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 286 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 212 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Прашањето на референдумот е јасно и едноставно – иднина или изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: