Чиамба: Одлуката за Македонија ЕУ ја донесе едногласно


Скопје, 22 јуни 2019За лагите на Милошоски секојдневно има нови деманти, не е достоен да биде пратеник и мора да си поднесе оставкаСекојдневно се демантирани ...
| | веќе видена | слични
5 копии
10 копии

Шпанската амбасада во Скопје ги демантира информациите дека заедно со уште шест земји-членки на Европската Унија била против одредувањето датум за отпочнување ...
| | веќе видена | слични

Фејк Њуз" на Заев, Бујар и Димитров - Долгогодишниот дописникот на угледниот италијански весник "24 Ore", Беда Романо, чиј татко беше повеќекратен амбасадор и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Најнеуспешниот министер за надворешни работи Антонио Милошоски лажеше додека беше на власт, а лаже и денес како пратеник од опозицијата, на штета на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот Антонијо Милошоски од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „За подобра Македонија“ при заседавање на седница на Националниот совет за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Милошоски лажеше додека беше на власт, денес лаже и во опозиција, на штета на сопствената држава. Милошоски, најнеуспешниот поранешен министер за надворени, ...
| | веќе видена | слични

Влијателниот француски весник "Ле Ехо" известува дека на Советот на ЕУ барањето за почеток на преговорите со ЕУ било блокирано од Франција, Холандија и Данска! ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 139 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чиамба: Одлуката за Македонија ЕУ ја донесе едногласно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: