СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за референдумот


5 копии

За најважното прашање за иднината на државата, за најважното прашање за иднината на граѓаните ВМРО-ДПМНЕ нема јасен став. Тоа до крајни граници ја покажува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Но, мнозинството Македонци, според податоците од анкетата, се против договорот, наспроти мнозинството Албанци кои би биле „за“ Последните истражувања на ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Од спроведуваот на последната анкета за партиските рејтинзи МЦМС сметаат дека „аферите“ на власта немаат толку голем удел во поместувањата и изедначувањето на ...
| | веќе видена | слични

Дали се за светла иднина или за темно минато? Дали се членство во НАТО и ЕУ или амнестија на криминалот им е поважна од се? Ако се за иднина, ако се членство ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 09.08.2018 година во 15.00 часот на магистралниот пат Градско – Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Пежо“ со француски национални ...
сите 249 | | | веќе видена

Истражувањата кои се спроведуваат летово се добра појдовна точка за анализа на јавното мнение и како тоа понатаму ќе се менува, вели аналитичарот Владимир ...
сите 304 | | | веќе видена

Фестивалот „Охридско лето“ своето 58-мо издание го продолжува со музичкиот дел, во чии рамки за денеска е предвиден концертот на украинското дуо Жана Марчинска ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ се уште немаат став за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: