ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева


Лидерската средба дефинитивнонема да се одржи. Од Владата објавија дека не се создадени услови за постигнување консензус за организирање на средба. Во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
11 копии

Правда во Македонија нема. Убиецот на Мартин Нешковски е на слобода, а луѓе лежат за обичен прекршок кога немаат пари да ја платат казната. Двајцата убијци од ...
| | веќе видена | слични

Двајцата убијци од Арачиново се ослободени, за убиството на три деца, а на Зоран Заев му се заблагоруваат за ослободувањето.  Власта не кажува кои се Кики и ...
| | веќе видена | слични

Времето на политички игри е поминато, порача в.д. помошник државниот секретар на САД, Филип Рикер, на средба со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. ...
| | веќе видена | слични

Откако Алтернатива на Африм Гаши ја предложи Фатиме Фетаи на чело на новото Обвинителство, а Алијансата на Албанците предложи странец обвинител, новинарите ...
| | веќе видена | слични

ВМРО – ДПМНЕ не може да прифати сите обвинители од СЈО да се приклучат на јавното обвинителство за организиран криминал, а Катица Јанева да биде унапредена за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пропаѓањето на Еуростандард банката е огромен скандал и неуспех на македонската Влада, под директен ризик со пропаста на банката се 55 илјади граѓани кои ...
сите 75 | | | веќе видена

Директорот на приватното училиште НОВА, Иван Новаковски, во разговор за Фактор ги открива сите детали од долготрајниот процес на подготовка на оваа образовна ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Oткажана лидерската, Заев предложи Русковска да ја замени Јанева

Од:
До кого (е-маил):
Порака: