Васко Ѓурчиновски нов началник на ГШ на АРМ


13 копии
2 копии
4 копии

Министерството за одбрана смета дека е недоговорно ВМРО-ДПМНЕ како партија која била 11 години на власт и целосно ги запоставила АРМ и Министерството денес да ...
| | веќе видена | слични

Неодговорно е партијата која беше 11 години на власт и која целосно ги запостави АРМ и Министерството за одбрана денес да обвинува. Тие испраќаат соопштение со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Армијата на Република Македонија ја прослави 26-годишнината како Армија на држава со НАТО покана да стане 30-та земја членка. На одбележувањето на Денот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Оваа година ги зголемивме платите на сите припадници на АРМ за 10% и целокупниот буџет за одбраната за 15%. Повторно се исплаќаат дежурствата на сите ...
| | веќе видена | слични

Во интерес на вистината, сузбивајќи ги секојдневните невистини и лаги продуцирани од Центарот за комуникации на СДСМ, вклучително и најновата дека наводно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 104 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 149 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 92 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 170 | | | веќе видена

Тренерот на Јувентус, тренерот Масимилијано Алгери дефинитивно го има еден од најдобрите стартови со тимот на Јувентус во неговата кариера. Ова се должи на тоа ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Васко Ѓурчиновски нов началник на ГШ на АРМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: