СДСМ вечерва со жестока реакција до Мицкоски: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!


Било какви обиди да се оправда насилството на 27 април е недозволиво, реагираат вечерва од владејачката СДСМ на изјавата на Мицкоски. -Граѓаните гледаат каква ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изјава за медиуми на Костадин Костадинов, портпарол на СДСМ: Кандидатката на Мицкоски, Гордана Силјановска, е иста како Ѓорѓе Иванов. Силјановска исто како и ...
| | веќе видена | слични

По денешнатапрес конференцијана портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, СДСМ се огласи со писмено соопштение во кое и’ порача на опозицијата, да ги остави ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Партијата што брани криминал и насилници е симбол за нелегално прислушување, симбол на системско погазување на човековите права и слободи, денес да глуми ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ го брани насилството од 27 април, таа е симбол за криминал и нелегално прислушување, се вели во реакцијата на владејачката СДСМ на прес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не може некој како Гордана Силјановска која по налог на Христијан Мицкоски го брани насилството, да се стави на страна на народот, реагираат од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

,, Рок музика, одлично друштво и една идеја да отворам Твитер….и тука го чекам Стево на дуел…секаде…во секое време! “. Со оваа порака напишана на ФБ профилот ...
| | веќе видена | слични

Очигледно СДСМ има вишок време и идеи само за соопштенија, а никако да најдат време за да одговарат на повик на дуел. Во исчекување на 4то соопштение за денес, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не е се завршено, тврдат одредени извори во врска со малите надежи за земјава да стигне позитивна вест од Брисел. Според нив, треба да се почека да се види ...
сите 1198 | | | веќе видена

Јасно се заложивме за отворање на преговори и со Македонија и со Албанија. Огромен број земји го дели тој став, но за жал поради еден помал број држави не ...
сите 540 | | | веќе видена

Турските воени сили ги обновиле нападите врз градот Рас ал Аин, во североисточниот дел на Сирија, и покрај претходно постигнатиот договор со САД за привремен ...
сите 862 | | | веќе видена

Горан Пандев за италијанските медиуми го пофали Елиф Елмас и вели дека најдоброто од него допрва доаѓа. Италија Елиф Елмас за многу кратко време стана хит во ...
сите 178 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер предупреди дека ситуацијата ќе стане „исклучително комплицирана“ доколку Парламентот на Велика Британија ...
сите 336 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ вечерва со жестока реакција до Мицкоски: Не Мицкоски, обид за убиство, државен удар, не е патриотизам туку насилство и за тоа се носи одговорност!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: