ВМРО-ДПМНЕ бара со СЈО да „ја снема“ и Русковска


11 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја закажа седницата за предложениот закон за јавно обвинителство на 27 август. Предлог законот, како што може да се ...
| | веќе видена | слични
11 копии
3 копии

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, Собраниската расправа за измените на Законот за Јавно обвинителство ја закажа за 27 август, откако пратениците ќе се ...
| | веќе видена | слични

Ќе биде ли Законот за јавно обвинителство донесен до средината на септември?. ВМРО ДПМНЕ велат подготвени се да поддржат законско решение доколку власта ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Воопшто не е битно во какви услови е донесен законот, битно е што ќе се вгради како одредба.Се надевам дека ќе имаме помалку контроверзни одредби, кристално ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска излезе со реакција по вчерашните вести дека Катица Јанева побарала форензичко бришење на компјутерите во СЈО. – Замислете ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Принципите за влада договорени, но спорно е кој ќе ги спроведува тие принципи. Друг проблем во преговорите за ново владино мнозинство меѓу СДСМ и ДУИ се и ...
сите 598 | | | веќе видена

Уште еден заболен од Ковид-19 е регистриран вчера во Делчево. Од Здравствениот дом во Делчево информираа дека пациентот е згрижен во Штипската клиничка ...
сите 535 | | | веќе видена

Уште со почетокот на пандемијата на ковид-19, децата со посебни образовни потреби, а особено децата со попреченост, се соочија со бројни предизвици во ...
сите 514 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 136 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги известува корисниците на парични права од социјална и детска заштита и згрижувачките семејства кои биле клиенти ...
сите 111 | | | веќе видена

Злоупотреби на овој протокол досега немало, уверуваат граничните службеници. Како што објаснуваат, во изјавата се наведува времето кога патниците влегле во ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ бара со СЈО да „ја снема“ и Русковска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: