СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот


7 копии

Сите анализи и сите испитувања на јавното мислење покажуваат дека граѓаните го препознаваат историскиот момент, граѓаните знаат дека пред нив е историска ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

„Не смееме ниту во еден момент да ја пропуштиме овааа историска шанса , не смееме да дозволиме да не бидеме дел од овие историски процеси. Како граѓани на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва на средба со граѓаните на општина Бутел истакна дека не смее во ниту еден момент да ја пропуштиме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Зборувајќи на граѓанската трибина во Новаци, Филипче ги потенцираше придобивките за граѓаните од членството на Македонија во ЕУ и НАТО. Акцентирајќи ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Целиот свет дава поддршка за интеграција на Македонија, ВМРО-ДПМНЕ да се приклучи на процесот за влез во ЕУ и НАТО Македонија како никогаш досега има причини ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавното обвинителство за организиран криминал во куса изјава за „Република“ демантира дека за специјалната јавна обвинителка Катица Јанева е издадена наредба ...
сите 225 | | | веќе видена

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 63 | | | веќе видена

Пред пратениците следната недела во Собранието ќе се најде новиот текст на законот за Јавно обвинителство, со кој Специјалното јавно обвинителство ќе се ...
сите 94 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 107 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 352 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ да се изјаснат за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: