Scania ја претстави новата генерација камиони

Шведската компанија Scania ја претстави најновата генерација камиони, што е резултат од десетгодишниот развој и инвестиција во износ од 20 милијарди шведски круни (над 2,1 милијарди евра). Презентацијата беше во Париз во рамките на „Глобалниот форум за одржлив транспорт“. На настанот на кој присуствуваа околу 1 500 специјални гости од Scania најавија дека ќе воведат нови производи во фази, со јасен акцент на различните клиентски сегменти и согласно внимателно планиран распоред. По првите презентации во Европа, повеќе опции ќе бидат претставени истовремено на пазарите во остатокот од светот. Меѓу подобрувањата кои Scania ги воведува, едно е особено забележително - 5% намалување на потрошувачката на дизел гориво, благодарение на фактори како подобрени погонски системи и подобра аеродинамика. Со присуство на новините, Scania го проширува своето портфолио и сега благодарение на својот единствен модуларен систем, може да обезбеди повеќе решенија за развој на различни бизниси, поврзување и сеопфатна палета на ...
| | веќе видена | слични

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 250 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 355 | | | веќе видена

Контролата на оружјето ќе биде една од главните теми на агендата на планираната средба на претседателите на Русија и САД, Владимир Путин и Доналд Трамп, што ќе ...
сите 94 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Scania ја претстави новата генерација камиони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: