Горан Ставриќ од ФАО со осврт на сето она што ја чини една регионална конференција на ФАО успешна

Отворање на Регионалната конференција на ФАО за Европа (Вороњеж, Руска Федерација, 16 мај 2018 година), од внатрешноста на техничкиот контролен центар. Горан ...
| | веќе видена | слични

Меѓународната поврзаност преку трговијата, инвестициите, миграцијата, комуникациите и транспортот е од клучно значење за економскиот развој во Европа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ФАО – РимФАО помага и советува за обезбедување доволно храна за сите и сигурна исхрана, за здравјето на шумите, риболовот и аквакултурата, справување со ...
| | веќе видена | слични

Останато

Официјален документ, записник од сведочењето на бизнисменот Орце Камчев кога тој го пријави рекетирањето од Бојан Јовановски, излезе во јавноста. Се работи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 282 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 189 | | | веќе видена

Не ќе може да продолжат да се водат истрагите за „Империја“, кај што првоосомничен е бизнисменот Орце Камчев кој ја пријави Специјалната обвинителка Катица ...
сите 373 | | | веќе видена

 Месеците на Илинденска бб. им се избројани, криминалите разоткриени и знаат дека сите до еден ќе одговараат за своите злодела. Најавите за тужби за новинари, ...
сите 314 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 344 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горан Ставриќ од ФАО со осврт на сето она што ја чини една регионална конференција на ФАО успешна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: