Гелева за програмата за култура: СДСШ/овски апартхејд против Македонците

„Ние Македонците сме ти многу чудни. Бурни реакции за тоа како шпончињата си ги поделиле парите од министерството за некултура, иако они по сите можни основи ...
| | веќе видена | слични

Некогашниот поддржувач и учесник на Шарената револуција и екс-директор на Драмски театар, актерот Сашо Тасевски жестоко удри по Владата по последниот скандал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На вечерашна емисија „Отворено на Алфа“ гостуваше Љубиша Кировски, претседател на Сојуз на музички уметници кој говореше за скандалите кои го потресоа самото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во вечерашната емисија „Отворено на Алфа“ гостуваше и актерот Сашо Тасевски кој говореше за скандалот што е актуелен деновиве во врска со делење на субвенции ...
| | веќе видена | слични

На вечерашна емисија „Отворено на Алфа“ со Искра Коровешовска, гостуваа Љубиша Кировски, претседател на Сојуз на музички уметници, Сони Петровски и Сашо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 196 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 208 | | | веќе видена

Премиерите на Република Северна Македонија и на Грција, Зоран Заев и Алкесис Ципрас, синоќа во Минхен ја добија наградата „Евалд фон Клајст“. Домаќин на ...
сите 139 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 131 | | | веќе видена

Еден од лидерите на професорскиот пленум, Жесток критичар на двојазичноста но и Борец против Преспанскиот договор. Професорката по уставно право на правниот ...
сите 131 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гелева за програмата за култура: СДСШ/овски апартхејд против Македонците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: