Саша Барон како Садам Хусеин

По комичните филмови и ликови како Али Џи, Борат и Бруно, Саша Барон Коен ќе има и сериозна ролја во филмот „Диктатор“. Ќе го толкува ирачкиот диктатор Садам Хусеин. Коен е и еден од сценаристите во филмот, кој според компанијата „ Парамаунт пикчрс“ ќе се снима во мај 2012 година. - Филмот е херојска приказна за диктаторот кој го ризикувал својот живот за да се осигура дека демократијата никогаш нема да дојде во земјата која со таква љубов ја угнетувал - коментирале на шега од „Парамаунт“.
| | веќе видена | слични

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена

Вршителот на должност министер за одбрана на САД, Патрик Шенахан изјави синоќа дека се уште не утврдил колку финансиски средства од Пентагон ќе пренасочи за ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саша Барон како Садам Хусеин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: