Љубовни афери на светските државници

Љубовни афери на светските државници Претседателите и премиерите во светот, како Бил Клинтон и Никола Саркози, беа приморани јавно да објаснат, па дури и да им се извинуваат на своите нации за љубовните афери, додека актуелниот француски претседател Франоса Оланд избра да го одложи ветувањето дека наскоро ќе ја разјасни својата брачна состојба. Оланд вчера призна дека минува низ „болен“ период со својата партнерка Валери Трирвајлер по откритието на медиумите за неговата врска со една актерка. Оланд ја одржа својата редовна полугодишна конференција за новинари во Елисејската палата во сенка на скандалот за неговата врска со актерката Жили Гаје и заминувањето на неговата партнерка Валери Трирвајлер во болница поради шокот. Францускиот претседател одби да каже дали и натаму живее со својата партнерка и дали таа е и натаму првата дама, но вети дека ќе ја разјасни својата приватна состојба пред да замине во посета на САД на 11 февруари. По аферата со Моника Левински, тогашниот американски претседател Бил ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот француски претседател Никола Саркози е убеден дека сегашниот шеф на државата, „фатен“ во врска со актерката Џулиен Гаести, е „смешен“ претседател. - На сликата, на која Оланд излегува од домот на својата љубовница, тој изгледа апсолутно смешно. Тој е смешен претседател, изјавил Саркози. Според политичко сатиричниот весник „Ле Цанард енцхаîнé“ кој ја објави веста, поранешниот претседател изјавил дека тој многу подобро се снашол во слична ситуација, имајќи ги во предвид односите со Карла Бруни пред бракот со неа. - Ние се потрудивме што е можно побрзо да ги официјализираме односите со Карла, бидејќи не сакавме некое утро наши слики да се појават во средствата за јавно информирање, изјавил Никола Саркози. (Крај)
| | веќе видена | слични

Повеќе светски државници, започнувајќи од поранешниот претседател на САД Бил Клинтон беа принудени јавно да се извинат и да ги појаснат своите љубовни афери, додека во најновата францускиот претседател Франсоа Оланд успеа да го намали медиумскиот притисок и да вети дека наскоро ќе ја разјасни својата емотивна ситуација.-Приватните работи се решаваат приватно- им рече Оланд на новинарите, на прашањето за аферата со актерката Жили Гаје.Францускиот претседател призна дека тој и неговата партнерка, новинарката Валери Трирвелер поминуваат низ „болни моменти“ и вети дека ќе ја разјасни ситуацијата пред посетата на САД на 11-ти февруари.Што се однесува до приватниот живот, постои голема разлика помеѓу англосаксонските политичари каде што постои тенка граница помеѓу приватноста и јавноста, особено во јужниот дел на Европа, каде што приватноста повеќе се почитува, а љубовните приказни и афери се толерираат.Американскиот претседател Бил Клинтон во август 1998 година, пред големата порота мораше да признае дека имал ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 16 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 203 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 50 | | | веќе видена

 Ако сте љубител на животинчиња, колку пати досега сте им се восхитувале на оние во другите земји на кои професија им е шетање кучиња? Кај нас не постои такво ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Љубовни афери на светските државници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: