Наполи непријатно изненаден во Фиренца: Се вратија шампионските насмевки на Јувентус! (ВИДЕО)


В недела се одиграа осум натпревари од 35. коло во најсилното италијанско фудбалско првенство… Во оној најважниот Наполи направи голем чекор назад во борбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Бјанконерите“ практично се старо-нови шампиони откако Наполи одигра само реми против Торино, Лацио не победи против Аталанта и ја врати надежта на Интер за ...
| | веќе видена | слични

„Старата Дама" полека може да слави нова титула во Италија откако Наполи попладнево одигра 2-0 против Торино и пред избраниците на Сари сега е невозможна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

18 ноември 2018 Почитувани, Миле Јанакиески и Кирил Божиновски се жртви на политичкиот прогон и терор, но и одмазда, во контекст на покривањето на грешките на ...
сите 408 | | | веќе видена

Во текот на денов територијата на државава подпадна под најавениот Медитерански циклон ОЛИВИЈА и истиот условува врнежи од снег на повеќе места каде е ...
сите 245 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва на трибината во Гостивар рече дека ќе победат на следните парламентарни избори без разлика дали тие биле ...
сите 252 | | | веќе видена

Белата куќа соопшти дека привремено ќе му ја врати акредитацијата на новинарот на телевизиската мрежа Си-ен-ен, Џим Акоста, кому му беше одземено правото да ги ...
сите 88 | | | веќе видена

Има правен основ Македонија да побара екстрадиција од Унгарија на поранешниот премиер Никола Груевски, а тоа е Европската конвенција за екстрадиција, велат од ...
сите 211 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 121 | | | веќе видена

За гасификацијата за следна година се предвидени близу две милијарди денари, (околу 30 милиони евра) одговори премиерот Зоран Заев, на прашање на „ Мета “ ...
сите 231 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Наполи непријатно изненаден во Фиренца: Се вратија шампионските насмевки на Јувентус! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: