Сара Мејс се обиде да готви, но шпоретот и експлодираше!

Само мене може да ми експлодира шпорет обидувајќи се да испечам компир. Па не е фер, со љубов купував и лупев и миев и сечев и креативна без со зачини, дури си поверуваааав оооох и едвај чекав да пробам… Зошто бе? Очајна домаќинка!
| | веќе видена | слични

Таа одлучила да ги поддржи заболените од рак на најдобар можен начин, бидејќи разбира низ каква болка и стрес поминуваат.. Сара Волтерс ги тетовира луѓето кои страдаат од рак, за да им го олесни губењето на косата и физички и емоционално. Им помага да ја прифатат својата убавина, шарајќи им ја главата со артистички круни. Таа го изгубила својот очув поради рак, а била покрај него за време на тешката борба со ракот. Во ваквата ситуација се здобила и со подлабоко разбирање низ што се поминуваат лицата кои се заболени и колку е тешка хемотерапијата, па одлучила да ги поддржи во нивната борба против оваа ужасна болест. Сара на пациентите бесплатно им тетовира круна на главата со помош на Хена, која во просек трае од две до три недели. Тоа што е важно е дека Хената е природно средство за боење на кожа (од растение) и воопшто не им штети на пациентите. Таа во своето студио во Сиетл ги разубавува и им дава поддршка во борбата. "Се сеќавам дека имав чувство дека знам дека требаше да направам нешто но не знаев што. ...
| | веќе видена | слични

Сара Мејс, која наскоро ќе ја видиме како невеста, деновиве доживеа мала несреќа.Сара Мејс, која наскоро ќе ја видиме како невеста, деновиве доживеа мала несреќа.Имено, пејачката која веќе извесен период живее со вереникот Димитар Атанасовски сакала да го изненади саканиот со вкусен ручек, но додека готвела шпоретот и експлодирал, а од печените компири не останало ништо.Само мене може да ми експлодира шпорет обидувајќи се да испечам компир. Па не е фер, со љубов купував и лупев, и миев, и сечев, и едвај чекав да пробам! Зошто бе?? Очајна домаќинка!", напишала Сара под фотографијата на која може да се види нередот во кујната неколку минути после малата експлозија.За среќа, пејачката е супер, а единствен настрадан во оваа ситуација е компирот кој неславно завршил во ѓубре.
| | веќе видена | слични
2 копии

Сара Волтерс ги тетовира луѓето кои страдаат од рак, за да им го олесни губењето на косата и физички и емоционално. Им помага да ја прифатат својата убавина, шарајќи им ја главата со артистички круни. Сара Волтерс ги тетовира луѓето кои страдаат од рак, за да им го олесни губењето на косата и физички и емоционално. Им помага да ја прифатат својата убавина, шарајќи им ја главата со артистички круни. Таа го изгубила својот очув поради рак, а била покрај него за време на тешката борба со ракот. Во ваквата ситуација се здобила и со подлабоко разбирање низ што се поминуваат лицата кои се заболени и колку е тешка хемотерапијата, па одлучила да ги поддржи во нивната борба против оваа ужасна болест. Сара на пациентите бесплатно им тетовира круна на главата со помош на Хена, која во просек трае од две до три недели. Тоа што е важно е дека Хената е природно средство за боење на кожа (од растение) и воопшто не им штети на пациентите. Таа во своето студио во Сиетл ги разубавува и им дава поддршка во борбата. Се сеќавам ...
| | веќе видена | слични

Деца, знаете дека за време на тестовите не треба да се препишува. Тоа не правете го ако сакате да не ви се случи тоа што им се случи на Ангел и Сара. Толку беше лошо што не можам ни да ви објаснам.Пред да започнат часовите Сара го праша Ангел:- Ангел, дали учеше за тестот по македонски јазик?- Тест? За каков тест зборуваш, Сара - се зачуди Ангел.- Зборувам за тестот за кој ни кажа наставничката во средата.- О, леле, заборавив! Сара дали ќе може да препишувам од тебе?- Од мене е во ред, но наставничката да не нѐ забележи - одговори Сара.Тестовите беа поделени. Сара, како што вети, му дозволи на Ангел да препишува. На едно прашање Ангел не можеше да прочите добро што пишува, па затоа ја праша тивко Сара:- Сара, што пишува овде?- Каде - се чудеше Сара.- На седмото - одговори Ангел.Во меѓувреме наставничката виде дека Ангел гледа во тестот на Сара, а главата на Сара е нурната во тестот на Ангел, барајќи го тоa прашање. Наставничката се посомнева дека си препишуваат и се упати кон нивната клупа. - Сара и Ангел, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 203 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 305 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сара Мејс се обиде да готви, но шпоретот и експлодираше!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: