Нема напредок во подобрувањето на односите САД - Северна Кореја


Претседателот Трамп размислува за втора средба со Ким Јонг Ун, но нема официјална изјава Официјалната новинска агенција на Северна Кореја (КЦНА), во нејзината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Руското Министерство за надворешни работи предупреди дека најновите санкции на САД за руска компанија, обвинета дека ги прекршила меѓународните рестрикции кон ...
| | веќе видена | слични
8 копии
6 копии

Двете жени на кои во Малезија им се суди под обвинение за убиство на полубратот на севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, Ким Џонг-нам, денеска би можеле да биде ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии
2 копии
4 копии

САД наложија санкции на три претпријатија и едно физичко лице, обвинети за поддршка на трговските односи со Северна Кореја, и покрај ембаргото наложено на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 116 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема напредок во подобрувањето на односите САД - Северна Кореја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: