„Сандеј тајмс“: Британија испраќа маринци во Оманскиот Залив


2 копии
5 копии

Саудискиот престолонаследник, принцот Мохамед бин Салман ја повика меѓународната заедница да заземе „решителен став“ во врска со нападите врз нафтените танкери ...
| | веќе видена | слични

Саудиските власти го обвинија Иран, својот голем регионален ривал, за неодамнешниот напад на двата танкери во Оманскиот залив. Саудиска Арабија, после ...
| | веќе видена | слични

Црно-белата снимка на американската војска наводно покажува тим од Иранската револуционерна гарда во брз чамец кај нафтениот танкер во Хормушкиот мореуз. ...
| | веќе видена | слични

Јапонската влада не се согласува со тврдењата на САД за наводна вмешаност на Иран во неодманешните напади на танкери во Оманскиот залив и побарала од Вашингтон ...
| | веќе видена | слични

Американската армија соопшти дека разурнувачот „Мејсон“ е испратен на местото каде што се случи нападот на двата танкери во Оманскиот залив. Исто така, ...
| | веќе видена | слични

Американската војска објавила видео снимка на која, како што се тврди, се гледа како иранската Револуционерна гарда отстранува мина која не експлодирала на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп е фокусирана на создавање меѓународен консензус за нападите врз нафтените танкери на Блискиот Исток, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 125 | | | веќе видена

Врховниот лидер на Иран, Ајатола Али Хаменеи, во вторникот изјави дека Иран ќе продолжи да ги намалува своите обврски во рамките на нуклеарниот договор, ...
сите 89 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Српската јавност на големо го возвишува успехот на светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ, откако најдобриот тенисер во овој момент во еден епски дуел успеа ...
сите 282 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сандеј тајмс“: Британија испраќа маринци во Оманскиот Залив

Од:
До кого (е-маил):
Порака: