Hauwei го надмина Apple по продажбата на смартфони


2 копии
5 копии

Петте најчести заблуди кога станува збор за трајноста на батеријата на смартфоните се: Батеријата треба да биде празна или речиси празна пред полнењето – Ова ...
| | веќе видена | слични

Сите деца го следат примерот кој им го даваат нивните родители, а тоа важи и кога се во прашање навиките за користење на паметните уреди. Низа истражувања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 119 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 205 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 121 | | | веќе видена

Aндерлехт нема да ја раскине соработката со играчот за кого минатото лето плати три милиони евра, но ќе се обидат да го продадат. Скандалот кој се создаде со ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Hauwei го надмина Apple по продажбата на смартфони

Од:
До кого (е-маил):
Порака: