Самсунг овозможува попуст за поправка на телефони по истекот на нивната гаранција

Корисниците ќе имаат можност да го заменат екранот на својот премиум уред користејќи попуст од 1.230 до 1.845 денари. Скопје, 16 јули 2018 година – Компанијата Самсунг Електроникс ( Samsung Electronics Co., Ltd.) денес најави дека корисниците во Македонија ќе можат да го заменат екранот на своите премиум уреди по поволна цена, доколку им е потребна поправка по истекот на гаранцијата или поправка која не е опфатена со истата. Целта на оваа промоција е да им се овозможи на корисниците решавање на најчестиот проблем и да им се помогне при поправката на нивниот телефон, со попуст од 1.230 до 1.845 денари. Поконкретно, промоцијата опфаќа субвенционирана поправка на физичко оштетување на екранот во рамки на гарантниот рок од 2 години, како и каков било вид на поправка на екранот по истекувањето на гаранцијата. “Безбедноста, задоволството и грижата за корисниците отсекогаш се приоритети на компанијата Самсунг. Континуирано се грижиме за потребите на нашите корисници и им овозможуваме квалитетни услуги. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Samsung денес најави дека корисниците во Македонија ќе можат да го заменат екранот на своите премиум уреди по поволна цена, доколку им е потребна поправка по истекот на гаранцијата или поправка која не е опфатена со истата.. Целта на оваа промоција е да им се овозможи на корисниците решавање на најчестиот проблем и да им се помогне при поправката на нивниот телефон, со попуст од 1.230 до 1.845 денари.Поконкретно, промоцијата опфаќа субвенционирана поправка на физичко оштетување на екранот во рамки на гарантниот рок од 2 години, како и каков било вид на поправка на екранот по истекувањето на гаранцијата. “ Безбедноста, задоволството и грижата за корисниците отсекогаш се приоритети на компанијата Самсунг. Континуирано се грижиме за потребите на нашите корисници и им овозможуваме квалитетни услуги. Неовластените поправки на нашите телефони, наместо да го решат, може да го зголемат проблемот, па дури и да придонесат за појава на нов проблем, негативно влијаејќи врз корисничкото искуство и задоволство. Сакаме ...
| | веќе видена | слични

ТВ Експерти од реномираното германско списание “Видео Магазин“ го изложија Самсунг Кју-ЛЕД ТВ екранот на 72 – часовен “стрес-тест” во лабараторијата “конект Тестлаб“ и го сертифицираа како производ кој функционира без несакани визуелни ефекти. Реномираното Германско списание за технологија - “Видео Магазин“потврди дека Самсунг Кју-ЛЕД ( Samsung QLED ) ТВ уредите не покажуваат ефект на “изгореници“ ( burn-in effect) на екранот. Во соработка со лабараторијата “конект Тестлаб“ ( connect Testlab) - глобална лабараторија за тестирање, целата серија на Самсунг Кју-ЛЕД ТВ уреди од 2018 година се покажа како одлична, без манифестации на ефектот на “изгореници“ на екранот, ниту пак на ефект на задоцнет одблесок. Со ова повторно се потврди позиционирањето на КјуЛЕД телевизорите на Самсунг како едни од најиздржливите екрани на пазарот денес. Очекувањатаод ТВ екраните денес се сѐ поголеми, особено со употреба на технологиите за приказ во в исок д инамички о псег ( High Dynamic Range - HDR ). Ризикот од “изгореници“ на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев и неговиот клан секојдневно продолжуваат да го понижуваат народот. Како што беше Заев осомничен за Поткуп, а Зоран судски реформатор, така ...
сите 124 | | | веќе видена

Неименуван американски претставник, задолжен за одбранбени прашања, за американските медиуми кажал дека „САД се сомневаат дека Иран веќе запленил танкер со ...
сите 127 | | | веќе видена

Руските комичари Вован (Владимир Кузнецов) и Лексус (Алексеј Стољаров) во пресрет на претседателските избори во Украина три пати разговарале со косовскиот ...
сите 208 | | | веќе видена

Нежни женски прсти, со црвен лак на ноктите, бројат и ги редат во скапа торба Луи Витон, дел од 1,5 милиони евра кои им биле исплатени на Бојан Јовановски ...
сите 433 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 142 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самсунг овозможува попуст за поправка на телефони по истекот на нивната гаранција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: