Samsung GALAXY S III ексклузивно достапен во Македонија преку мобилниот оператор One

Конечно GALAXY S III пристигна во Македонија и тоа ексклузивно преку мобилниот оператор One . За само 10 дена по официјалното стартување во продажба низ Европа и дел од светот, овој модел на Samsung е поставен на веб страната на One. Сигурно ќе ја надмине успешноста на својот претходник, а тоа веќе е и постигнато спред фактот дека GALAXY S III имаше нарачка од 9 милиони примероци низ светот пред самото офцијално пуштање во продажба. Не знаеме конкретно која боја е достапна во One, но се надеваме дека сега за сега е само белата варијанта. Пред одредено време имаше шпекулации дека се повлечени плавите верзии и дека ќе бидат замнети за потемна варијанта поради проблеми со материјалот на маската. Повеќе информации за GALAXY S III Samsung GALAXY S III на кратко: 4.8-инчен HD Super AMOLED екран 1.4GHz четиријадрен Exynos процесор Android 4.0 – Ice Cream Sandwich 8MP брза задна камера со блиц 1.9MP предна камера која снима HD видео 16GB / 32GB / 64GB верзии, со додатен microSD card слот 136.6 х 70.6 х 8.6 ...
| | веќе видена | слични

Само десетина дена по светската премиера, корисниците на ОНЕ имаат можност да поседуваат еден од најиновативните паметни телефони на денешницата Samsung GALAXY S III. Станува збор за интуитивен паметен телефон кој ги препознава и разбира своите корисници и им овозможува да споделуваат фотографии, музички содржини и видеа со група корисници истовремено преку директен Вај-Фај и со далеку поголема ТВ компатибилност од било кој негов претходник. Неговиот 4.8 инчен ХД Супер АМОЛЕД дисплеј на допир е со висока резолуција, реални бои и ултра-брзо време на одговарање, а поп-ап опцијата овозможува истовремено користење на две нешта, на пример маил и гледање ХД видео. Samsung GALAXY S III има основна 8 МП камера и втора 1.9 МП, стабилизатор на слика, ХД видео со висока резолуција и интеграција со социјалните мрежи. За бизнис корисниците Samsung GALAXY S III нуди можност и за синхронизација на корпоративен маил, календар и контакти и брз пристап до документи и мултимедијални содржини. Работи на оперативен Андроид ОС, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Samsung GALAXY S III ексклузивно достапен во Македонија преку мобилниот оператор One

Од:
До кого (е-маил):
Порака: