Марадона: Подготвен сум да ја водам Аргентина, без пари

5 копии

Во анкета на порталот „Оле“ во која учествуваа 100 илјади посетители, 82 проценти се изјаснија дека селекторот на аргентинската фудбалска репрезентација Хорхе ...
| | веќе видена | слични

58-годишниот стручњак има договор со Аргентинската фудбалска асоцијација (АФА) до летото 2022 година и во случај на отказ федерацијата ќе треба да му исплати ...
| | веќе видена | слични

Хорхе Сампаоли ќе остане на клупата на репрезентацијата на Аргентина, соопштија од Фудбалскиот сојуз на Аргентина вчера. Управата на Фудбалскиот сојуз направи ...
| | веќе видена | слични

Играчот на Јувентус, Диабала очигледно полудел на клупата на селекцијата на Аргентина. Гаучосите испаднаа од Мундијалот во осмина финалето, а Диабала одигра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аргентина не се прослави на 21. Светско фудбалско првенство во Русија каде дојде само до осминафиналето каде доживеа елиминација од Франција со 4-3. На овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 143 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 74 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
сите 92 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марадона: Подготвен сум да ја водам Аргентина, без пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: