Фронтален напад врз германската економија


5 копии

Кина понуди да купи дополнително американски стоки во вредност од скоро 70 милијарди долари, под услов администрацијата на претседателот Доналд Трамп да ја ...
| | веќе видена | слични

Нашата челична индустрија нема позначајни количества во структурата на американскиот увоз на челик и на ниеден начин не придонесува за гневот на американската ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската унија соопшти дека од јули почнува со воведување царини на увоз на американска стока, како одговор на одлуката на американскиот претседател Доналд ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Европската комисија ја потврди одлуката за наметнување на дополнителни царини на одреден број американски производи за што претходно ја информираше Светската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската комисија денеска ја потврди одлуката околу наметнување на дополнителни царини на одреден број на американски производи, со чиј попис веќе нешто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 360 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 195 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 143 | | | веќе видена

Ве информираме дека согласно податоците од ДАМСКВ на ден 21.01.2019, среднодневните концентрации на РМ10 се под дефинираниот праг на алармирање од 188 g/m3, ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фронтален напад врз германската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: