„Повеќе остар од меч, побрз од коњ“ – Самир Насри има нов клуб!

3 копии

Винсент Компани оваа сезона ќе работи како тренер-играч во таборот на Андерлехт каде ќе се обиде да го врати клубот на старите, победнички патеки. „Скај ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на државата Стево Пендаровски денеска треба да му го довери мандатот за составување нова влада на лидерот на СДСМ Зоран Заев. Врачувањето е ...
сите 689 | | | веќе видена

Нови 139 случаи со Ковид-19 од 1.627 тестирања беа евидентирани во вчерашниот извештај на Министерството за здравство за изминати 24 часа. Оздравени се вкупно ...
сите 758 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести, како што најави вчера министерот за здравство Венко Филипче, треба да има завршен состанок, по што би требало да биде закажана ...
сите 504 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, министерката за финансии, ги демантира тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ дека го повлекла депозитот навремено од Еуростандард по претходен дослух на ...
сите 106 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 168 | | | веќе видена

Петмина од 146 патници кои во вторникот вечерта со авион на Визер од Скопје пристигнаа во финскиот град Турку се позитивни на Ковид-19. Мико Пиетила, шеф на ...
сите 168 | | | веќе видена

Неизвесно е одржувањето на денешната седница на Собранието што вчера ја најави претседавачот на новиот парламентарен состав Талат Џафери. Од собраниските ...
сите 211 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Повеќе остар од меч, побрз од коњ“ – Самир Насри има нов клуб!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: